Pracuję w nurcie psychologii sportu pozytywnego.
Co to takiego?
stosowana psychologia sportu implementowana jest w oparciu o metody, które wymagają od zawodnika wysiłku i zaangażowania, a także intensywnego, systematycznego, sumiennego ćwiczenia w „prawdziwych” (czyli tych spoza gabinetu) sytuacjach życiowych i sportowych. Jednym z ważniejszych celów stawianych przez psychologa sportu, jest wyposażenie zawodnika w narzędzia i nauczenie, jak radzić sobie z wyzwaniami, które pojawią się już po zakończeniu konsultacji, samodzielnie – w przyszłości. Dlatego tak ważna jest systematyczność, otwartość i zaangażowanie zawodnika oraz jego praca własna we współpracy z psychologiem sportu. Trening głowy to TRENING jak każdy inny, sam się nie zrobi, a zrobiony dobrze zaprocentuje w przyszłości.
psychologia sportu pozytywnego
Świat goni za wynikiem! W nowoczesnych szkoleniach dla sportowców, trenerów i rodziców zaangażowanych w sport uczestniczą różni specjaliści, których celem jest wzmocnienie potencjału, wydajności, co za tym idzie wyników sportowych. Od lat 80-tych rośnie zapotrzebowanie na specjalistów współpracujących przy optymalizacji sportowej, którzy współpracują z klubami oraz sportowcami najwyższej rangi, w tym z Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich.
Psychologia sportu pozytywnego propaguje realizację sukcesu w sporcie, w oparciu o pełne zaangażowanie i pasję zawodnika, który funkcjonuje w sporcie długo, poprzez równoległą budowę długoterminowych i realnych – celów sportowych i życiowych w czym pomaga min. wdrożenie mistrzowskiego przygotowania sportowego opartego o 4 podstawowe filary:
- trening fizyczny
- trening taktyczny
- trening techniczny
- trening mentalny
Tak wieloaspektowo pojmowany sukces stanowi gwarancję utrzymania sprawności fizycznej po zakończeniu kariery oraz umożliwi przełożenie go na sukces w życiu osobistym.
źródło: Fundacja Sportu Pozytywnego, Aleksandra Pogorzelska