JAGODA NOWIK - PSYCHOLOG SPORTU, PSYCHOTERAPEUTA DZIECI I MŁODZIEŻY

Jestem magistrem psychologii, specjalizującym się w psychologii osiągnięć i sportu – z wykształcenia i ogromnej pasji do sportu. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS w Warszawie ze specjalnościami psychologia sportu i psychologia osiągnięć w sporcie biznesie i na scenie

Pracę magisterską napisałam pod kierunkiem Prof. Artura Poczwardowskiego (Denver University), który zaszczepił we mnie idee sportu pozytywnego, będące filarami mojego warsztatu. Jestem członkiem Fundacji Sportu Pozytywnego, która implementuje te idee na rodzimym gruncie.

Przygotowując się do samodzielnej pracy odbyłam praktyki w Pracowni Psychologicznej Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie oraz w UKS MOS Wola.

Od kilku lat pracuję samodzielnie współpracując z klubami sportowymi i indywidualnie, na różnym poziomie wytrenowania od sportu juniorskiego do seniorskiej Kadry Narodowej. Prowadzę warsztaty i konsultuję indywidualnie zawodników, trenerów i rodziców. Praktykuję z zawodnikami w różnym wieku sportów indywidualnych i drużynowych m.in. pływanie, siatkówka, badminton, tenis, judo, frisbee ultimate, jeździectwo, gimnastyka artystyczna, piłka nożna i inne.

W 20017r. wraz z Kadrą Narodową Frisbee Ultimate otrzymałam powołanie do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich „The World Games”.

Zawód psychologa to dla mnie życiowa pasja, dzięki czemu nieustannie się rozwijam. Trzonem mojej pracy jest praca z dziećmi i młodzieżą, dlatego aby świadczyć jeszcze pełniejszy serwis moim podopiecznym jestem w trakcie 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Ośrodka Regeneracja przy Laboratorium Psychoedukacji.

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam m.in. w MOP Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii w Warszawie przy ul. Boryszewskiej, w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, na oddziale leczenia nerwic dla młodzieży „Zameczek”, w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM w Warszawie na oddziale dziennym i całodobowym.​

Chętnie angażuję się w innowacyjne projekty w dziedzinie osiągnięć i sportu – współpracowałam z pierwszym Demokratycznym Klubem Piłkarskim AKS ZŁY. Jestem współtwórczynią jednego z pierwszych Warszawskich biur coworkingowych. Jako ekspert w zakresie psychologii sportu współpracowałam z portalem Polska Biega oraz współtworzyłam i realizowałam projekt treningów mentalnych dla biegaczy „Głowa Rządzi Biegaczem”​.​ Posiadam również kilkuletnie doświadczenie we współpracy z biznesem.

W codziennej pracy wspieram dzieci, młodzież, ich rodziców i trenerów na drodze do sukcesu, w rozwoju i zmniejszaniu cierpienia związanego ze zmaganiem się z różnymi wyzwaniami.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą 2,5 rocznej Tereski, a jako była zawodniczka nie wyobrażam sobie codzienności bez sportu dlatego biegam i startuję w biegach ulicznych i górskich na tych krótszych i dłuższych dystansach:)

BEZ SPORTU NO-GO czyli co ma wspólnego psycholog sportu ze sportem?

Sport w moim życiu jest obecny od najmłodszych lat – trenowałam akrobatykę sportową, a następnie żeglarstwo regatowe, pływałam również w sekcji pływackiej AZS SWPS. Jestem instruktorem sportu i interesuje mnie wszystko co ze sportem związane: dietetyka, trening, elementy medycyny sportowej itd. To moje własne doświadczenia sportowe i chęć poszukiwania rezerw właśnie w głowie, zaprowadziły mnie do psychologii sportu.

Jako była zawodniczka ze sportem jestem nieustannie w kontakcie. Obecnie trenuję już amatorsko bieganie startując w biegach na różnych dystansach od 5km do Maratonu oraz biegam po górach. Chętnie próbuję swoich sił w różnych dyscyplinach. Uwielbiam aktywność sportową.

 

Bez sportu NO-GO! Ta zasada przyświeca mi na co dzień.